Kongres Eurobiotech 2017

Komitet Biotechnologii PAN, Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polska Federacja Biotechnologii wraz z Targami w Krakowie zapraszają do udziału w 6 edycji Central European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH, który odbędzie się w Krakowie, w dniach 11 – 14 września 2017 r.

Tematyka Kongresu będzie bardzo szeroka. Podejmowane będą zagadnienia nowatorskie jak symbioza sztuki i biotechnologii, czy podwójne zastosowanie biotechnologii, ale także najbardziej zasadnicze i podstawowe problemy jak: biomateriały, analityka medyczna, żywność oraz pasze.

Omawiane będą zagadnienia perspektywiczne, na przykład bioinformatyka i kwasy nukleinowe jako narzędzia w biogospodarce z uwzględnieniem CRISPR/Cas9, czy też komórki macierzyste, epigenetyka i rośliny transgeniczne.

W programie 24 sesje naukowe, obejmujące wszystkie kolory biotechnologii i wystawa towarzysząca. Równolegle planowana jest sesja studencka oraz Life Science Open Space poświęcony bioekonomii.

Program konferencji oraz więcej informacji można znaleźć na stronie: http://eurobiotech.krakow.pl