Festyn “Święto kwitnących lip” w Tomaszowicach

18 czerwca 2017 roku w Tomaszowicach k/Lublina odbył się Festyn "Święto kwitnących lip" zorganizowany przez Radę Sołecką Tomaszowic-Kolonia, Urząd Gminy Jastków i Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tomaszowic "Kredka". Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Jastków  Teresa Kot.

Uroczystość rozpoczął koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Jawor" Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Na widowni naszych studentów wspierał JM Rektor prof. dr hab. Zygmunt Litwińczuk, który po występie podziękował zespołowi za występ oraz podkreślił jego rolę jako Ambasadora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na lubelszczyznie, w Polsce oraz w Świecie.

Ponadto na Festynie wystąpiła Kapela Ludowa z Dąbrowicy, swoje umiejętności wokalne prezentowali uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej. Nasz Uniwersytet wystawił swoje stoisko promocyjne. W programie Festynu były konkursy, gry i zabawy dla najmłodszych. Odbyły się rozgrywki piłkarskie, a festyn zakończyła zabawa taneczna na świeżym powietrzu.