Nasz student – Michał Dzieciuch przewodniczącym Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Rolniczych

Miło nam poinformować, że Michał Dzieciuch, student Wydziału Inżynierii Produkcji, został przewodniczącym Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Rolniczych. Zjazd sprawozdawczo-wyborczy PSSUR odbył się w dniach 9-11 czerwca we  Wrocławiu.

Przewodniczący: Michał Dzieciuch
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Wiceprzewodnicząca: Laura Żądło

Sekretarz: Hanna Jarosławska

SGGW w Warszawie

PSSUR jest komisją branżową zrzeszającą wszystkie samorządy studenckie polskich uczelni o specyfice przyrodniczo-rolniczej. Organizacja ma na celu dbanie o wspólne interesy i dobro tych uczelni. Bierze także udział w opiniowaniu aktów prawnych przedstawionych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warto dodać, że na stanowisku przewodniczącego już drugi rok z rzędu znajduje się student UP w Lublinie – ustępującym przewodniczącym jest Damian Kapusta z Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki.

Nowo wybrane Prezydium rozpocznie pracę od 1 października.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej kadencji.