Zwycięstwo drużyny UP w Lublinie w regatach kajakowych

4   czerwca  2017 r. studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zwyciężyli w regatach kajakowych organizowanych w Gminie Serniki. Była to czwarta edycja regat kajakowych organizowanych w Sernikach na wzór słynnych regat Oxford – Cambridge i trzecie zwycięstwo dla UP w Lublinie od 2014 r.

Współorganizatorem regat kajakowych byli: Gmina  Serniki, Stowarzyszenie LGD „Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem” oraz Starostwo Powiatowe w Lubartowie.

Władze naszej Uczelni reprezentowali: prof. dr hab. Zbigniew Grądzki – prorektor ds. nauki, wdrożeń i współpracy międzynarodowej oraz prof. dr hab. Andrzej Marczuk – dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji. Obecni byli również: dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski, prof. nadzw. – kierownik Katedry Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezj oraz mgr Jacek Szyłejko – kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, odpowiedzialny za przygotowanie drużyny.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie rywalizował z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej. Zwyciężył w klasyfikacji generalnej zdobywając 10 punktów przy 8 punktach UMCS oraz wśród osad kobiecych i mieszanych. UMCS zwyciężył wśród osad męskich.

W skład drużyny UP w Lublinie weszli studenci:

Osady żeńskie
1.    Krawczyk Paulina  –  III r. Wydział Agrobioinżynierii
2.    Wróbel Klaudia –  III r. Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii
1.    Niezgoda Joanna –  IV r. Wydział Medycyny Weterynaryjnej
2.    Piętocha Anna –  IV r. Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
1.    Gryt Aleksandra –   III r. Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
2.    Wiśniewska Monika – I r.  Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Osady męskie
1.    Mochon Marcin –   II  r.  Wydział Inżynierii Produkcji
2.    Bedliński Marcin –  Pracownik UP
1.    Bassara Łukasz –   I Wydział Agrobioinżynierii
2.    Tchorzewski Kamil –   II r.  Wydział Inżynierii Produkcji
1.    Poberyzhyn Andrej –  II r.  Wydział Inżynierii Produkcji
2.    Lorenz Maciej –  IV r.  Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Osady mieszane
1.    Szymański Dominik –  II r.  Wydział Inżynierii Produkcji
2.    Janicka Kamila –  III r. Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
1.    Popławski Michał –  III  r. Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
2.    Skupińska Teresa –   III  r. Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
1.    Janicka Wiktoria –  II r. Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki
2.    Stępień Paweł –  IV r.  Wydział Inżynierii Produkcji

REZERWA
1.    Adamczyk Nikola –  I r. Wydział Medycyny Weterynaryjnej

Serdecznie gratulujemy!

Oprócz rywalizacji uniwersyteckiej odbyły się zawody w kategoriach powiatu lubartowskiego, sołectwa gminy Serniki oraz biznesowej. Kolejna edycja już za rok!

red.

fot. Jacek Szyłejko