Przybliżamy uczniom zdrowe żywienie i technologię

28 kwietnia 2017 r. w ramach akcji „Uczeń z Indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” uczniowie z Koła Przyrodniczego Szkoły Podstawowej nr 44 w Lublinie uczestniczyli w zajęciach pt. „Magia ziół” oraz „Wykorzystanie technologii druk 3D”.

Zajęcia audytoryjno-warsztatowe „Magia ziół” poprowadziła mgr inż. Marta Kozak, doktorantka Katedry Inżynierii i Maszyn Spożywczych, dzięki wsparciu promotora dr hab. Pawła Sobczaka oraz kierownika Katedry prof. dr hab. Kazimierza Zawiślaka z Wydziału Inżynierii Produkcji.

Uczniowie poznali zasady zdrowego żywienia, a także dowiedzieli się o dobroczynnym wpływie ziół na organizm człowieka oraz zasadach ich stosowania. W części praktycznej zajęć uczniowie nauczyli się rozpoznawać świeże i suszone rośliny oraz samodzielnie wykonali mieszankę przypraw.

Następnie młodzież, dzięki uprzejmości kierownika  Katedry Maszyn Ogrodniczych i Leśnych, prof. dr hab. Józefa Kowalczuka udała się do laboratorium, gdzie mgr inż. Jarosław Tatarczak, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Projektowania i Druku Przestrzennego (druk3d.up.lublin.pl) zapoznał uczniów z tematyką techniczno-inżynierską, podczas zajęć pt.: „Wykorzystanie technologii druk 3D”.

Uczniowie z bliska przyjrzeli się projektowaniu modeli 3D,  pracy drukarki oraz kamery termowizyjnej, a w części praktycznej zajęć konkurowali w wykonaniu zadań technicznych.

Na zakończenie zajęć każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, nie zabrakło również uczelnianych gadżetów.

Akcja „Uczeń z Indeksem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie” koordynowana jest przez dr hab. Anetę Strachecką, mgr Aleksandrę Łoś oraz mgr Michała Schulza, pod patronatem Dziekana Wydziału Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki prof. dr hab. Joanny Barłowskiej.

fot.  UP w Lublinie