Sukces naszych studentów: czwarte wicemistrzostwo Polski w trójboju siłowym mężczyzn

W dniach 5–7 maja 2017 r. w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym mężczyzn. Studenci – sportowcy UP w Lublinie po raz czwarty zdobyli tytuł wicemistrza w trójboju siłowym Akademickich Mistrzostw Polski powtarzając sukces z 2013, 2014 i 2016 roku oraz ustanowili kolejne rekordy Polski. W imprezie wzięło udział około 400 osób – zawodniczek, zawodników, trenerów i kilkunastu medalistów Mistrzostw Europy i Świata.

Łukasz Gajowy ustanawia rekord Polski w martwym ciągu – 258 kg

Na mistrzostwach wystąpiła drużyna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w składzie:

– Mateusz Szajewski – Wydział Inżynierii Produkcji

W porównaniu do ubiegłego roku, drużynę opuściło dwóch Mistrzów Polski Stanisław Wróbel i Michał Daniluk, a po raz pierwszy w zawodach uczestniczyli: Łukasza Hajduk, Mateusz Szajewski oraz Paweł Dawidziuk.

Jako pierwszy z drużyny rywalizację rozpoczął Patryk Żelazek zdobywając III miejsce – brązowy medal w wadze 59 kg w klasyfikacji generalnej z wynikiem 380 kg.

W kolejnej kategorii 74 kg, wziął udział Łukasz Gajowy, który po zeszłorocznej kontuzji był mocno zmotywowany do zdobycia zwycięstwa. Walka się opłaciła: Łukasz zdobył dwa złote medale w klasyfikacji generalnej i typach uczelni i wygrał swoją kategorię osiągając wynik  585 kg w trójboju. Co najważniejsze, ustanowił nowy rekord Polski w martwym ciągu z wynikiem 258 kg.

W kategorii 83 kg wystąpił Przemysław Bitner, który pomimo błędnego zaklasyfikowania przez organizatora, zdobył II miejsce w typach uczelni i V miejsce w klasyfikacji generalnej, osiągając w trójboju wynik 605 kg.

Kategoria 93 kg została okrzyknięta ‘lubelską kategorią’ z uwagi na ubiegłoroczne zwycięstwo Michała Daniluka i Dawida Pelca oraz ustanowienie trzech rekordów Polski. Choć tym razem Michał Daniluk nie brał udziału w zawodach, to honoru drużyny bronił Dawid Pelc zdobywając tytuł wicemistrza Polski w klasyfikacji generalnej i typach uczelni. Co więcej, ustanowił rekord Polski w wyciskaniu leżąc z wynikiem 201 kg. Oczywiście zdobył najwięcej punktów dla uczelni i zajął V miejsce w kategorii Open.

W tej kategorii wystąpił również Łukasz Hajduk, który uzyskał w trójboju wynik 575 kg.

Krzysztof Orczak w wadze 120 kg zdobył V miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 680 kg, a Mateusz Szajewski zdobył IV miejsce w typach uczelni.

Zdobycie czwartego wicemistrzostwa Poski w krótkich odstępach czasowych oraz ponowne ustanowienie kolejnych rekordów Polski zdecydowanie umocniło tą silną ogólnopolską pozycję naszej drużyny.

Serdecznie gratulujemy studentom i trenerowi Mieczysławowi Antoszkowi osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów.

Więcej informacji na stronach Akademickich Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym