AUTODESK DAY – relacja

W dniu 26 października 2009r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbyła się impreza edukacyjna „AUTODESK DAY”.

[ galeria ]

Spotkanie odbyło się z inicjatywy prorektora ds. studenckich i dydaktyki przy ścisłej współpracy z CADExpert i Aplikom z Łodzi.

Celem imprezy było zaprezentowanie studentom możliwości oprogramowania CAD (komputerowego wspomaganie projektowania) CAD dla takich dziedzin jak: mechanika, architektura, infrastruktura, multimedia, czy wizualizacje, a także nowoczesnych technik nauczania. Hasło przewodnie imprezy to: “Rozwiązania firmy Autodesk – Inventor, Civil, Revit, 3DS MAX – kluczem do TWOJEGO sukcesu”.

Impreza spotkała się z dużym odzewem ze strony studentów i nauczycieli akademickich W trakcie spotkania przedstawiciel firmy Autodesk przedstawili ideę uczestnictwa studentów i pracowników w programie „Student Engineering and Design Community”. Uczestnictwo daje możliwość korzystania z darmowego oprogramowania firmy Autodesk, dostęp do turtoriali, jak i możliwość wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami oprogramowania. Odbyły się również pokaz możliwości programu 3d max studio.

Wiele miejsca poświęcono prezentacji narzędzi interaktywnych służących do uatrakcyjnienia procesu nauczania m.in. tablic Interwrite Dualboard, tabletów oraz systemów pilotów do testów i ankiet. W kącikach tematycznych studenci mieli możliwość spróbowania swoich sił w projektowaniu, zadać pytania specjalistom z poszczególnych dziedzin, jak i zarejestrować się w programie „Student Engineering and Design Community”.

W trakcie trwania imprezy studenci uczestniczyli także w licznych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.