Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą GT 85 Polska Sp. z o.o.

16 marca 2017 roku w siedzibie firmy GT 85 Polska Sp. z o.o., mieszczącej się  w strefie ekonomicznej miasta Lublin, zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, a  GT 85 Polska.

Dzięki porozumieniu w najbliższym czasie rozwiązywane będą bieżące problemy produkcyjne firmy GT 85 przy wykorzystaniu laboratoriów badawczych i potencjału naukowego pracowników Wydziału Inżynierii Produkcji (WIP). W planach długofalowych obie strony oczekują realizacji wspólnych projektów badawczo-rozwojowych.

fot. GT 85 Polska

Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w spotkaniu uczestniczyli   pracownicy Katedry Eksploatacji Maszyn i Zarzadzania Procesami Produkcyjnym WIP:  dr hab. inż. Stanisław Parafiniuk i dr hab. inż. Sławomir Kocira. Firmę GT 85 reprezentował Prezes Zarządu Zbigniew Kurant.

GT 85 Polska Sp. z o.o.  projektuje i produkuje myjnie przemysłowe oraz maszyny dla różnych gałęzi przemysłu. Oferuje rozwiązania mycia przemysłowego w technologiach natryskowych, ultradźwiękowych oraz  zajmuje się produkcją czyszczących środków chemicznych chemii. W bieżącym roku firma otrzymała tytuł Diamentu Forbesa.

Porozumienie stwarza również możliwość organizacji praktyk i staży dla studentów.

red.