HAN – nowe narzędzie w dostępie do zasobów Biblioteki Gł.

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że na potrzeby Biblioteki Głównej został zakupiony system HAN (Hidden Automatic Navigation), który umożliwia studentom, doktorantom i pracownikom UP,  dostęp do elektronicznych zasobów bibliotecznych. Nowy system zastępuje usługę VPN, która zostanie wygaszona z końcem marca 2017 r.

W celu skorzystania z wybranego, elektronicznego źródła należy wykorzystać  do autoryzacji dane swojego konta bibliotecznego (numer legitymacji studenckiej/karty bibliotecznej oraz hasło). Po zalogowaniu nastąpi przekierowanie do zasobów. Korzystanie z HAN-a nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania. Podstawowym warunkiem jest posiadanie aktywnego konta bibliotecznego.

Osoby, które nie posiadają konta bibliotecznego, prosimy o zgłoszenie się do Wypożyczalni Biblioteki Głównej.  W celu ewentualnych dodatkowych wyjaśnień prosimy o kontakt z Oddziałem Komputeryzacji Biblioteki Głównej UP (tel. 81 445 62 24).