65-lecie Wydziału Medycyny Weterynaryjnej

W Centrum Kongresowym UP w Lublinie odbędą się w piątek 25 września uroczystości związane z 65-leciem istnienia Wydziału Medycyny Weterynaryjnej.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej (początkowo jako Wydział Weterynarii) rozpoczął działalność w 1944 roku jako jeden z wydziałów powstającego wówczas UMCS.
Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej pracuje 116 nauczycieli akademickich, w tym 21 profesorów. Na Wydziale tym studiuje ponad tysiąc studentów, zaś w ciągu 65 lat swego istnienia wydział doczekał się ponad 6 tysięcy absolwentów.
Uroczystości związane z 65-leciem istnienia wydziału z udziałem władz uczelni, w tym także dziekana wydziału prof.. dr hab. Stanisława Winiarczyka rozpoczną się o godz. 11.30.
Uroczystości uświetni nadanie tytułu doktora honoris causa prof. dr hab. Stanisławowi Wołoszynowi, długoletniemu pracownikowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.