Zjazd absolwentów z okazji 50.lecia ukończenia studiów na Wydziale Zootechnicznym Akademii Rolniczej w Lublinie

Zjazd absolwentów z okazji 50.lecia ukończenia studiów na Wydziale Zootechnicznym Akademii Rolniczej w Lublinie

Dnia 24 czerwca 2023 r. w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie miał miejsce zjazd absolwentów, którzy ukończyli studia na kierunku zootechnika w 1973 r.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Jego Magnificencja prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Pani prof. dr hab. Brygida Ślaska Dziekan Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki (dawniej Wydz. Zootechniczny).

W zjeździe uczestniczyło 27 absolwentów pod przewodnictwem mgr. inż. Lecha Mazura, który w okresie studiów pełnił funkcję starosty roku. J.M. Rektor jak i Pani Dziekan w bardzo serdecznych słowach powitali w murach Uczelni byłych studentów, omówili dzień dzisiejszy Uniwersytetu i Wydziału jednocześnie wyrazili nadzieję na podobne spotkania w przyszłości.

Absolwenci obejrzeli aktualną „Kronikę Uczelni” i podzielili się z uczestnikami informacjami, dotyczącymi dokonań zawodowych. Warto nadmienić, że absolwenci rocznika 1973 spotykają się systematycznie, początkowo w interwałach 5. letnich, a obecnie każdego roku.

W trakcie kolejnych zjazdów wspominane są Koleżanki i Koledzy, którzy niestety już odeszli i pozostają jedynie w naszej pamięci.

Po zakończeniu części oficjalnej Zjazdu, uczestnicy odbyli spacer po obiektach Uczelni oraz całym miasteczku akademickim, potem przenieśli się do jednej z lubelskich restauracji, gdzie długim rozmowom i wspomnieniom nie było końca.

Opracowanie:

prof. dr hab. dr h.c. Tomasz Maria Gruszecki