Zajęcia terenowe studentów kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy w Zakładzie Aliplast Sp. z o.o.

Bezpieczeństwo pracownika wymaga pełnej świadomości z istniejących zagrożeń podczas prowadzonych prac, stąd tak bardzo istotna jest wiedza dotycząca specyfiki wykonywanego zawodu, poziomu narażenia zawodowego oraz działań ich ograniczających. Zajęcia terenowe studentów III roku kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy w Zakładzie Aliplast Sp. z o.o.  7 grudnia 2023r  były jedną z okazji przybliżającą tę tematykę. Dzięki zaangażowaniu pracowników, specjalistek ds. BHP i ppoż. – Pani Patrycji Kosteckiej, Pani Karoliny Wojciechowskiej -Pałczyńskiej, Pana Łukasza Wrześniowskiego oraz starszego inspektora ds. BHP i ppoż.– Pani Magdaleny Marszałek studenci mogli poznać i zobaczyć technologię produkcji systemów z profili aluminiowych. Poznanie zagrożeń wynikających ze specyfiki zakładu i przyjętej technologii produkcji, tak ważnych zagadnień przy szacowaniu ryzyka zawodowego dla naszych podopiecznych a przeszłych pracowników służb BHP było nieocenioną wartością.

Zajęcia przebiegały w przyjaznej atmosferze, zwłaszcza że wśród pracowników działu BHP są nasi absolwenci. Bardzo dziękujemy Dyrekcji firmy Aliplast Sp. z o.o. oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom za cenne informacje i  poświęcony czas