Zajęcia terenowe dla studentów III roku I stopnia behawiorystyki zwierząt na fermie jeleniowatych – Cervus – ekologiczna hodowla jeleniowatych

20 maja 2024 r. studenci III roku I stopnia kierunku studiów stacjonarnych -Behawiorystyka zwierząt wzięli udział w zajęciach terenowych z przedmiotu Hodowle zamknięte zwierząt dzikich na fermie jeleniowatych – Cervus – ekologiczna hodowla jeleniowatych.

zdjęcie grupowe uczestników na polanie wsród drzewW ramach ćwiczeń właściciel fermy – Marek Sławiński – przybliżył studentom praktyczne zasady funkcjonowania fermy, działanie urządzeń do obsługi zwierząt oraz w jaki sposób wykonuje się zabiegi zootechniczne i weterynaryjne u jeleniowatych.

stado saren na tle lasuOpiekunami podczas wyjazdu były mgr Joanna Kapustka i dr hab. Katarzyna Tajchman, prof. uczelni z Zakładu Etologii Zwierząt, Katedra Etologii Zwierząt i Łowiectwa.