Zajęcia studentów Behawiorystyki zwierząt z przewodnikiem psa ratowniczego mgr inż. Jerzym Hermą

W dniu 28.01.2023 r. studenci studiów niestacjonarnych I i II stopnia na kierunku Behawiorystyka zwierząt w ramach przedmiotów Użytkowanie psów oraz Zwierzęta w służbach specjalnych brali udział w zajęciach prowadzonych przez zoopsychologa, przewodnika i egzaminatora psów ratowniczych, właściciela szkoły dla psów i ich opiekunów psieEgo – mgr inż. Jerzego Hermę.

W zajęciach uczestniczyły dwa psy rasy Labrador retriever. Starszy, o imieniu Gary, posiada licencję psa ratowniczego specjalności terenowej oraz gruzowiskowej klasy I, co oznacza, że zespół ma uprawnienia do udziału w akcjach ratunkowych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną. Młodszy – Goya, jest na początku swojej ratowniczej kariery i uczy się od najlepszych.

Studenci zdobyli wiele cennych informacji dotyczących nie tylko pracy psów ratowniczych w Polsce, ale także metod szkolenia i sposobów nawiązywania wspaniałej relacji między psem a opiekunem opartej na wzajemnym zaufaniu.