Wyjazdy studyjne studentów Behawiorystyki zwierząt oraz Pielęgnacji zwierząt i animaloterapii

,,W ostatnim czasie odbyły się wyjazdy studyjne studentów Behawiorystyki zwierząt oraz Pielęgnacji zwierząt i animaloterapii do hodowli alpak organizowanych przez mgr inż. Joannę Kapustka z Katedry Etologii Zwierząt i Łowiectwa. Tematem przewodnim był behawior alpak, podstawy szkolenia oraz specyfika warunków utrzymania alpak. Studenci mieli okazję spędzić czas ze zwierzętami, określić parametry związane z ich utrzymaniem (wielkość i wyposażenie pomieszczeń oraz pastwisk), ocenić kondycję, zobaczyć elementy podstawowego treningu alpak oraz obserwować behawior alpak żyjących w dużym stadzie. Właściwa ocena warunków utrzymania oraz znajomość specyfiki behawioru alpak nie tylko pod kątem szkolenia, ale i codziennej obsługi to jedne z podstawowych elementów zapewnienia dobrostanu tych zwierząt. Studenci wynieśli wspaniałą dawkę wiedzy praktycznej oraz miło spędzili czas w towarzystwie tych przyjemnych stworzeń.
Poniżej kilka zdjęć studentów w otoczeniu alpak.
Wyjazdy zostały zorganizowane w ramach projektu “Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie”- nr  POWR.03.05.00-00-Z232/17”