Pracownicy Katedry Etologii Zwierząt i Łowiectwa na Zootargach

W dniach 17-18.02.2024 roku na Targach Lublin odbyły się zootargi, organizowane cyklicznie wydarzenie podczas którego prezentują się hodowle i gospodarstwa różnorodnych gatunków zwierząt towarzyszących, gospodarskich i egzotycznych. Można było zobaczyć nietypowe gatunki drobiu, króliki, większe zwierzęta gospodarskie jak konie, bydło, owce, alpaki. Z tymi ostatnimi niezmiennie związana jest mgr inż. Joanna Kapustka, która wraz z gospodarstwem Stajnia Alpaka promowała program Dlaczego nie? skierowany do szkół objęty patronatem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz konferencję Alpaki w Polsce – pomiędzy nauką a praktyką, która odbędzie się w połowie marca na naszej uczelni. Odbyła się również wystawa kotów rasowych oraz pokazy umiejętności psów i ich opiekunów, które komentować miała przyjemność dr hab. Małgorzata Goleman we współpracy z Związkiem Kynologicznym w Polsce, Oddział Lublin. Wśród zwierząt egzotycznych i bezkręgowców można było spotkać papugi, pająki czy ogromne ślimaki. Wydarzenie przyciągnęło rzeszę zwiedzających.