Studenci kierunku Bezpieczeństwo i higiena z wizyta w zakładzie Cemex Polska Sp. z o.o. Cementownia Chełm.

26.X.2022r studenci II roku kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy naszego Wydziału w ramach ćwiczeń z przedmiotu Zagrożenia w środowisku pracy i Podstawy bhp, zwiedzili zakład Cemex Polska Sp. z o.o. Cementownia Chełm. Dzięki zaangażowaniu Pana  Koordynatora ds. BHP Marka Madajczyka i naszej absolwentki mgr inż. Emilii Wójtowickiej studenci mogli zobaczyć kopalnię odkrywkową kredy, poznać technologię produkcji klinkieru i cementu, „zmierzyć się” z zagrożeniami występującymi w tym zakładzie, aby poprawnie przeprowadzić ocenę ryzyka zawodowego. Była burza mózgów, rozwiązywanie kazusów a na koniec dla najbardziej aktywnych – nagrody.

Zajęcia w terenie dobiegły końca,  a po miłym spotkaniu pozostały fotografie i wspomnienia.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji oraz pracownikom Cementowni Chełm za cenne informacje i  poświęcony czas.