Studenci kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy w zakładzie produkcyjnym Stock Polska Sp. z o.o. oddział Lublin.

Dnia 27 marca 2023 roku studenci kierunku Bezpieczeństwo i higiena pracy w ramach Projektu „Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie”, Moduł Podnoszenia Kompetencji, uczestniczyli w studyjnych zajęciach w zakładzie produkcyjnym Stock Polska Sp. z o.o. oddział Lublin. Wybór miejsca zajęć nie był przypadkowy, gdyż przedsiębiorstwo to stawia bezpieczeństwo pracy na pierwszym miejscu, zaś podstawowym założeniem polityki bhp w Stock Polska jest ciągłe doskonalenie umiejętności i metod pracy, tak aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i ochronę zdrowia pracowników.

W trakcie spotkania studenci poznali specyfikę prowadzonej produkcji, w tym zagrożenia bezpieczeństwa towarzyszące pracownikom zakładu oraz nowoczesne środki je ograniczające. Nie bez znaczenia był praktyczny aspekt tych zajęć przybliżający wdrożony w przedsiębiorstwie system bezpieczeństwa, w tym codzienne wyzwania służby BHP.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w spotkaniu, przekazanie istotnych wiadomości pracownikom zakładu, w tym naszym absolwentom, w tym głównemu specjaliście ds. bhp i ppoż. Stock Polska, Panu Michałowi Sakowi i specjaliście ds. bhp Panu Arturowi Bartoszewskiemu.