Spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia Wydziału Zootechniki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

W dniu 2 września 2022 r. na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie miało miejsce spotkanie z okazji 50-lecia ukończenia Wydziału Zootechniki w Wyższej Szkole Rolniczej w Lublinie. Spotkanie otworzyła Pani prof. dr hab. Brygida Ślaska – Dziekan obecnego Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki. Pani Dziekan w bardzo ciepłych i wzruszających słowach powitała uczestników i w imieniu Pana prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka – Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – wręczyła Złote Dyplomy Honorowe z okazji 50-lecia ukończenia studiów na Wydziale Zootechnicznym.

Prof. dr hab. Andrzej Junkuszew – Prodziekan ds. studenckich kierunku Zootechnika – w ciekawy sposób przedstawił jubilatom aktualne kierunki kształcenia w zakresie zootechniki.

Warto dodać, że było to pierwsze takie spotkanie na Wydziale. Uczestnicy, by spędzić razem te wzruszające chwile, nie zważając na trudności związane z dojazdem, przyjechali z całej Polski – m. in. ze Szczecina, Olsztyna, Gliwic, Bieszczad.

Wspomniano również o dwudziestu koleżankach i kolegach, których nie ma już wśród nas, ale pozostają w sercach i pamięci.

Podziękowano organizatorom za olbrzymie zaangażowanie, jubilatom za uczestnictwo, życząc wszystkim dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i kolejnych jubileuszy.

Fot. Przemysław Sobiecki