Publiczne doradztwo rolnicze partnerem w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich

Szanowni Państwo Rektorzy,
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przesyła w załączeniu broszurę informacyjną pt. “Publiczne doradztwo rolnicze partnerem w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich”, zawierającą informacje na temat obszarów działalności jednostek doradztwa rolniczego, podległych Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Publikacja jest również dostępna w wersji elektronicznej pod adresem: https://www.qov.pl/web/rolnictwo/doradztwo-rolnicze2

Uprzejmie prosimy o zachęcenie Państwa pracowników naukowych oraz studentów do zapoznania się z treścią broszury.

Rozwój współpracy pomiędzy partnerami systemu AKIS (Agricultural Knowledge and Innovation System) jest jednym z priorytetowych kierunków w nowej perspektywie finansowej Wspólnej Polityki Rolnej, jako katalizator wzrostu innowacyjności w sektorze rolno-spożywczym. Jednostki naukowe i jednostki doradcze pełnią w tym systemie kluczową rolę, jako opracowujące i upowszechniające nowe rozwiązania.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w broszurze ułatwią nawiązanie lub rozwój współpracy Państwa uczelni z jednostkami doradztwa rolniczego oraz pozwolą na zainteresowanie się studentów możliwościami oferowanymi przez publiczne doradztwo.

Bartosz Dąbrowski
dyrektor