Nagrody dla absolwentów Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

Nagrody dla absolwentów Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

Miło jest nam poinformować, że absolwenci naszego Wydziału, pan mgr inż. Adrian Pluta, absolwent kierunku Behawiorystyka Zwierząt, i pani mgr inż. Karolina Wengerska, absolwentka kierunku Zootechnika, otrzymali odpowiednio pierwszą i trzecią nagrodę w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu im. prof. Andrzeja Farugi na najlepszą pracę magisterską z zakresu Drobiarstwa organizowanego przez Polski Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Wiedzy Drobiarskiej (PB WPSA). Promotorem obu prac była dr hab. Justyna Batkowska prof. UPL. Nagrody wręczono 5 września br. podczas XXXII Międzynarodowego Sympozjum Drobiarskiego „Nauka Praktyce – Praktyka Nauce” w Lidzbarku Warmińskim.

Z uwagi na sytuację epidemiczną podczas tej samej uroczystości nagrody, w imieniu magistrantów odebrała także pani promotor, prof. dr hab. Katarzyna Ognik. Panowie mgr Tomasz Wodyk i mgr Daniel Stępniowski, absolwenci kierunku Biologia na Wydziale Biologii Środowiskowej, zajęli odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce w poprzedniej edycji konkursu PB WPSA.

Podczas Sympozjum nagrodzono także Pana Pawła Jurczaka, członka Sekcji Biochemicznej Studenckiego Koła Naukowego „Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki”, który za pracę pt. Ocena zmian neurodegeneracyjnych u indyków żywionych dietami o różnych proporcjach argininy i metioniny w stosunku do lizyny (Assessment of neurodegenerative changes in turkeys fed diets with different proportions of arginine and methionine relative to lysine) otrzymał pierwszą nagrodę w Konkursie Młodych Badaczy im. Jerzego Będkowskiego.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!