Mali laboranci – warsztaty dla Przedszkola

Międzywydziałowe Studenckie Koło Naukowe Genetyki Zwierząt (MSKNGZ) dnia 31.01. 2024 r. przygotowało warsztaty laboratoryjne dla młodych adeptów z Przedszkola Integracyjnego nr 39 w Lublinie. W trakcie zajęć uczestnicy z wielkim zaangażowaniem zgłębiali tajniki pracy laboratoryjnej. Podczas warsztatów dzieci pod okiem opiekunów naukowych uczyły się obsługi pipet oraz innego drobnego sprzętu laboratoryjnego. Następnie w kolejnym zadaniu uczestnicy wyizolowali DNA z bananów, w dalszej części odpowiednio wybarwione próbki nakładano na żele agarozowe.

Realizacja warsztatów była możliwa dzięki zaangażowaniu współprowadzących MSKNGZ dr Angeliki Tkaczyk-Wlizło i dr Krzysztofa Kowala oraz studentów aktywnie uczestniczących w pracach Koła: Gabrieli Fryszkowskiej, inż. Karoliny Olczak, mgr inż. Kai Ziółkowskiej oraz mgr inż. Pawła Grychnika.