Dyplom oraz medal z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego

Szanowni Państwo,

miło nam jest poinformować, że w odpowiedzi na list gratulacyjny z okazji 100-lecia Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego Dziekan Wydziały nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prof. dr hab. Brygida Ślaska, otrzymała od Prezes PTZ Pani Prof. dr hab. Anny Wójcik dyplom z podziękowaniem oraz medal z okolicznościowym grawerem.

LXXXVI Jubileuszowy Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego „Hodowla i chów zwierząt w Polsce – od tradycji do nowoczesności – 100 lat Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego” odbył się w dniach 21-23 września 2022 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Stał się on okazją do podsumowania osiągnięć stulecia hodowli i chowu zwierząt w Polsce oraz dyskusji w gronie naukowców, hodowców i producentów z całej Polski nad zadaniami i kierunkami dalszej działalności. W trakcie obrad omówiono możliwości wdrażania wyników prac naukowych do praktyki zootechnicznej, ochrony środowiska rolniczego i ochrony zasobów naturalnych. Zaprezentowano także osiągnięcia zootechniki w kontekście szans, ale też zagrożeń dla hodowli i użytkowania zwierząt w przyszłości.

Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie był bardzo licznie reprezentowany zarówno podczas sesji plenarnych, jak i obrad w sekcjach specjalistycznych.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i dziękujemy!