Dr Monika Greguła-Kania uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego

Miło nam poinformować, że Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zyskał w gronie swoich pracowników naukowych nową doktor habilitowaną Monikę Gregułę-Kanię.

Uchwałą z dnia 12 października 2022 r. Rada Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie nadała dr Monice Gregule-Kani stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo

Dr hab. Monika Greguła-Kania jest absolwentką Szkoły Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie w 2005 roku uzyskała tytuł zawodowy magistra biotechnologii. W roku 2011 obroniła rozprawę doktorską i decyzją Rady Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uzyskała stopień doktora nauk biologicznych. W chwili obecnej – adiunkt naukowo-dydaktyczny Katedry Hodowli Zwierząt i Doradztwa Rolniczego w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

W dniu 7 października 2022 r. Komisja habilitacyjna po zapoznaniu się z recenzjami, przedstawioną dokumentacją wyraziła pozytywną opinię w sprawie nadania dr Monice Gregule-Kani stopnia doktora habilitowanego. Rada Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w dniu 12 października 2022 r. nadała dr Monice Gregule-Kani stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.

Dr hab. Monika Greguła-Kania jest współautorką licznych publikacji naukowych,  wpisu do międzynarodowej bazy danych oraz patentu. Wiodącym kierunkiem jej działalności naukowej jest problematyka fizjologii okresu okołoporodowego ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi immunologicznej zaangażowanej w przywrócenie homeostazy organizmu.

W Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie jest członkiem zespołu zajmującego się prowadzeniem ksiąg hodowlanych i oceną użytkowości kóz sandomierskich, członkiem Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia oraz Zespołu ds. Dobrostanu Zwierząt, jak również osobą odpowiedzialną za nadzór nad dobrostanem zwierząt utrzymywanych w Stacji Badawczej im. Prof. T. Efnera. Pełni funkcje pozauczelniane w gremiach naukowych Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego jako Zastępca Przewodniczącego Sekcji Chowu i Hodowli Owiec i Kóz.

W ostatnim czasie swoje zainteresowania naukowe poszerzyła o wiedzę trychologiczną. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Serdeczne gratulacje!