Dr Monika Greguła-Kania uzyskała stopień naukowy doktora habilitowanego
Miło nam poinformować, że Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zyskał w gronie swoich pracowników naukowych nową doktor habilitowaną Monikę Gregułę-Kanię.
Uchwałą z dnia 12 października 2022 r. Rada Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie nadała dr Monice Gregule-Kani stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo
https://up.lublin.pl/blog/284170/uchwala-nadanie-stopnia-mgk/
Dr hab. Monika Greguła-Kania jest absolwentką Szkoły Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie w 2005 roku uzyskała tytuł zawodowy magistra biotechnologii. W roku 2011 obroniła rozprawę doktorską i decyzją Rady Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uzyskała stopień doktora nauk biologicznych. W chwili obecnej – adiunkt naukowo-dydaktyczny Katedry Hodowli Zwierząt i Doradztwa Rolniczego w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.
W dniu 7 października 2022 r. Komisja habilitacyjna po zapoznaniu się z recenzjami, przedstawioną dokumentacją wyraziła pozytywną opinię w sprawie nadania dr Monice Gregule-Kani stopnia doktora habilitowanego. Rada Dyscypliny Zootechnika i Rybactwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w dniu 12 października 2022 r. nadała dr Monice Gregule-Kani stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika i rybactwo.
Dr hab. Monika Greguła-Kania jest współautorką licznych publikacji naukowych, wpisu do międzynarodowej bazy danych oraz patentu. Wiodącym kierunkiem jej działalności naukowej jest problematyka fizjologii okresu okołoporodowego ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzi immunologicznej zaangażowanej w przywrócenie homeostazy organizmu.
W Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie jest członkiem zespołu zajmującego się prowadzeniem ksiąg hodowlanych i oceną użytkowości kóz sandomierskich, członkiem Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia oraz Zespołu ds. Dobrostanu Zwierząt, jak również osobą odpowiedzialną za nadzór nad dobrostanem zwierząt utrzymywanych w Stacji Badawczej im. Prof. T. Efnera. Pełni funkcje pozauczelniane w gremiach naukowych Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego jako Zastępca Przewodniczącego Sekcji Chowu i Hodowli Owiec i Kóz.
W ostatnim czasie swoje zainteresowania naukowe poszerzyła o wiedzę trychologiczną. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.
Serdeczne gratulacje!