Behawiorystyka zwierząt – nowo wypromowani inżynierowie

Po dwóch semestrach ciężkiej pracy nad projektami inżynierskimi w doskonałym stylu egzamin inżynierski zdało 12 osób z 2 grupy seminaryjnej studiów stacjonarnych kierunku behawiorystyka zwierząt. Na uwagę zasługuje fakt, że projekty obejmowały szeroki wachlarz gatunkowy od psa i kota poprzez konie, alpaki oraz zwierzęta zmiennocieplne jak gekon orzęsiony.

Dodatkowo jak przystało na prace inżynierskie, konspekty cechowały się wartościami aplikacyjnymi, a większość Autorów osobiście wykonała zadania zawarte w projektach.

Komisja egzaminacyjna w składzie Prodziekan prof. dr hab. Andrzej Junkuszew – przewodniczący, dr hab. Monika Budzyńska i dr hab. lek. wet. Mirosław Karpiński profesor uczelni jako opiekun grupy seminaryjnej w podsumowaniu stwierdzili jednomyślnie, że zarówno poziom graficzny prezentacji  jak również zdolności oratorskie i zaangażowanie emocjonalne dyplomantów w trakcie przedstawienia projektów, spowodowały, że Komisja bardzo wysoko oceniła kompetencje inżynierskie zdających.

Po zakończeniu egzaminu wszyscy uczestnicy tego Wydarzenia na gorąco komentowali i dyskutowali możliwości dalszego rozwoju w trakcie studiów II stopnia proponowanych przez Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki na takich kierunkach jak Animaloterapia, Zootechnika, Behawiorystyka zwierząt czy Doradztwo w obszarach wiejskich.

Na zakończenie uczestnicy Egzaminu ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

Tekst i zdjęcia Mirosław Karpiński

Na zdjęciu od lewej: Andrzej Junkuszew, Weronika Zakrzewska, Martyna  Żarnoch, Maria Sroka, Monika Budzyńska, Julita Żylińska, Zuzanna Wolszczak, Adam Wijciechowski, Mirosław Karpiński, Martyna  Włodowska, Marta Stępnik, Małgorzata Podsiad, Zofia Wójcik,  Wiktoria Wolańska, Kamila Włudzik