Miło nam poinformować, że JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk złożył gratulacje i wręczył stosowne nagrody 4 pracownikom Klinik Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, za trudną, godną i pełną poświęcenia pracę na rzecz ratowania zdrowia i życia zwierząt.

Nagrody otrzymali:

• dr Beata Abramowicz
  • dr hab. Łukasz Kurek
  • dr Jerzy Ziętek
  • dr Anna Łojszczyk

Kliniki Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dysponują bardzo dobrą kadrą oraz znakomitym wyposażeniem klinicznym jak i diagnostycznym. W Klinikach Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP w Lublinie każdego roku przyjmowanych jest ponad 20000 przypadków różnych zwierząt, z czego większość stanowią psy i koty. W zdecydowanej większości lekarze weterynarii przyczynili się do odzyskania zdrowia leczonych zwierząt.

Składając podziękowania wyróżnionym pracownikom, JM Rektor powiedział:

Dzięki Państwa wiedzy, umiejętności i poświęceniu wiele zwierząt, które trafiły do Klinik zostało wyleczonych, zaś innym przyniesiono ulgę w cierpieniu. Wielu opiekunów za waszą pracę wyrażało słowa podziękowania i wdzięczności. Tylko sporadycznie spotykaliście się z niezrozumieniem, a czasami nawet z nienawiścią opiekunów, którzy nie potrafili zrozumieć, że życie zwierzęcia zbliżało się do końca. Lekarz weterynarii nie jest cudotwórcą i nie pokona praw biologii. Jeszcze smutniejsze było to, że czasami opiekun odmawiał wykonania zleconych badań, które umożliwiłyby dobór skuteczniejszej terapii, a potem jakby szukając usprawiedliwienia za śmierć zwierzęcia – poddanego eutanazji po pewnym czasie leczenia w innej klinice, nie w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie – obwiniał każdego lekarza, który np. wykonał na dyżurze tylko zleconą iniekcję, przynosząc ulgę w cierpieniu zwierzęcia. Życzę Państwu aby w waszej dalszej pracy nie było takich zdarzeń, a wasi pacjenci odzyskiwali zdrowie, zaś praca lekarza weterynarii przynosiła Państwu zadowolenie i satysfakcję.

Nagrodzonym pracownikom serdecznie gratulujemy oraz życzmy dalszych sukcesów w pracy klinicznej, dydaktycznej i badawczej.

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA