Klinika weterynaryjna

Katedra Prewencji Weterynaryjnej i Chorób Ptaków

Poniedziałek – Piątek:  8:00-15:00
W soboty, niedziele oraz dni świąteczne gabinet nieczynny.

Adres:
Gabinet mieści się przy ulicy Głębokiej 30 na terenie Klinik Weterynaryjnych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w budynku Wiwarium.

Dr hab. Agnieszka Marek, profesor naukowo-dydaktyczny uczelni – specjalista z chorób ptaków

Dr hab. Dagmara Stępień-Pyśniak, profesor naukowo-dydaktyczny uczelni – specjalista z chorób ptaków

Dr n.wet Anna Nowaczek

Dr n.wet Ewelina Pyzik

Działalność jednostki obejmuje badania z zakresu diagnostyki, patologii i profilaktyki chorób zakaźnych i niezakaźnych ptaków, obejmująca badanie kliniczne, sekcyjne, embriopatologiczne, serologiczne, molekularne i parazytologiczne.

W gabinecie świadczymy usługi z zakresu:

• diagnostyki chorób drobiu i ptaków ozdobnych w tym badanie kliniczne,  anatomopatologiczne, szczegółową diagnostykę mikrobiologiczną z uwzględnieniem lekowrażliwości,
  • badania parazytologiczne w kierunku ekto- i endopasożytów,
  • badania serologiczne krwi z wykorzystaniem komercyjnych zestawów ELISA: zakażenia adenowirusami, choroba Gumboro, zakaźne zapalenie oskrzeli, zakaźn anemia kurcząt, zakażenia wirusami białaczki, rzekomy pomór drobiu, zakażenia reowirusowe, zakażenia Ornithobacterium rhinotracheale,  Mycoplasma gallisepticum i M. synoviae.
  • badania molekularne technikami PCR (wydzieliny, wydaliny, pióra, tkanki, płyny) w kierunku wykrywania materiału genetycznego różnych czynników zakaźnych oraz określeniu płci u papug.
  • leczenia i profilaktyki chorób drobiu, w tym drobiu łownego, ozdobnego, wodnego oraz strusi

Materiał do badań laboratoryjnych przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00 w punkcie rejestracji i przyjęć prób, budynek Wiwarium, ul. Głęboka 30, pokój nr 20.

Aby ułatwić Państwu dostarczanie materiału do badań istnieje możliwość przyjęcia prób również w innych godzinach po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu – telefony kontaktowe: