Klinika Weterynaryjna

Katedra i Klinika Chirurgii Zwierząt

Realizując Art. 32 c. pkt 2 Prawa Atomowego podaje się do wiadomości poniższy komunikat:

Informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko oraz nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością.”

Lublin, 15.05.2023 r.

Świadczymy pełen zakres usług stomatologicznych.

Godziny przyjęć:

wtorek 10:00 – 12:00

czwartek 10:00 – 12:00

prof. dr hab. Izabella Polkowska

Posimy o telefoniczną rezerwację terminu.

Kontakt tel: 81 528 46 91

Profilaktyka i leczenie:

W Katedrze i Klinice Chirurgii Zwierząt  oferowane są usługi stomatologiczne, w tym profilaktyka i leczenie:

• Leczenie chorób przyzębia i błon śluzowych – kompleksowe leczenie chorób przyzębia i dziąseł indywidualnie dobrane do każdego pacjenta (jedno z częściej występujących zaburzeń u zwierząt domowych).
  • Stomatologia okresu rozwojowego – wykrywanie i ewentualna korekcja wad wrodzonych oraz profilaktyka niektórych wad zgryzu.
  • Ortodoncja  tj. ortopedia szczękowa
  • Stomatologia zachowawcza – rekonstrukcji tkanek twardych zęba.
  • Onkologia stomatologiczna – diagnostyka i leczenie nowotworów jamy ustnej.
  • Chirurgia twarzowo-szczękowa – ekstrakcja zębów, korekcja rozszczepu podniebienia, repozycja złamań w obrębie trzewioczaszki.
  • Stomatologia gryzoni
  • Protetyka – korony zębowe.
  • Choroby jamy ustnej kotów – diagnostyka i leczenie.

Aparatura specjalistyczna:

Katedra dysponuje jednym z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych gabinetów stomatologii weterynaryjnej w Polsce m.in.
– Unit stomatologiczny
– Radiowizjografia

Lekarz dyżurny:  81 528 46 60

LOKALIZACJA: kliniki przy ul. Głębokiej

1.    Konsultacje chirurgiczne, ortopedyczne, onkologiczne, okulistyczne,   neurochirurgiczne i stomatologiczne
2.    Zwykłe opatrunki (zmiany, toaleta ran)
3.    Opatrunki specjalistyczne (na złamania, zwichnięcia)
4.    Nakłucia diagnostyczne i lecznicze ( np. krwiak, torbiel, ropień)
5.    Punkcje (w obrębie klatki piersiowej, jamy brzusznej, stawów)
6.    Blokady
7.    Nacięcia (np. ropnie )
8.    Chirurgiczne opracowywanie ran
9.    Usuwanie szwów

• Leczenie złamań prostych i wieloodłamowych
  • chirurgiczne i zachowawcze leczenie chorób stawów
  • leczenie urazów i chorób mięśni i ścięgien
  • operacje odtwórcze wiązadeł

Lekarz dyżurny: 81 528 46 60

Pracownia Radiologii i Ultrasonografii  prowadzi usługową działalność kliniczną w zakresie diagnostyki obrazowej od poniedziałku do piątku od godz. 8.30 do godz. 14.00.

Badania wykonywane są wyłącznie na pisemne skierowania od lekarzy weterynarii.

Do wartościowego diagnostycznie  badania niezbędne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta  w związku z tym pacjenci przyjmowani są po wcześniejszym kontakcie telefonicznym ( tel. 081 445 61 46) lub osobistym i uzgodnieniu terminu z personelem Pracowni Radiologii i Ultrasonografii.

Jeżeli nie odbieramy telefonu to znaczy, że zajmujemy się pacjentem w ciężkim stanie. Prosimy o zrozumienie i kontakt w późniejszym terminie.

W badaniu rtg nie mogą uczestniczyć kobiety w ciąży oraz dzieci i młodzież do lat 18.

Przeciwwskazaniem do asystowania przy badaniu radiologicznym są także choroby tarczycy i choroby nowotworowe.

• Zakres wykonywanych badań

W Pracowni Radiologii i Ultrasonografii wykonywane są następujące badania:

• Badania rentgenowskie zwierząt gospodarskich i towarzyszących, a także zwierząt egzotycznych wykonywane w bezpośredniej technologii cyfrowej aparatem ARCOMA .
    • Badania hodowlane pod kątem dysplazji biodrowej i łokciowej, z wpisem do rodowodu.
    • Badania kontrastowe.
    • Badania ultrasonograficzne wykonywane na aparacie Esaote Twice typ MyLab40 z użyciem sond niskiej i wysokiej częstotliwości (głowice o częstotliwości do 22 MHz), umożliwiające badania nawet niewielkich struktur. Wykonywane są badania klatki piersiowej, jamy brzusznej, układu mięśniowo-szkieletowego, badania gałki ocznej, a także badania dopplerowskie jamy brzusznej.
  • Pracownicy

W Pracowni Radiologii i Ultrasonografii pracują następujące osoby:

• dr n. wet. Piotr Dębiak, specjalista radiologii weterynaryjnej
    • dr n. wet. Renata Komsta, specjalista radiologii weterynaryjnej