Współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym – czyli budujemy w zgodzie z naturą

Z przyjemnością informujemy, że pracownicy Zakładu Ekofizjologii Bezkręgowców i Biologii Eksperymentalnej pod kierunkiem dr hab. Anety Stracheckiej, prof. uczelni (Wydział Biologii Środowiskowej) współpracują z firmą Waryński S.A. Grupa Holdingowa. Efektem tej współpracy jest pierwsza w Polsce hodowla murarki ogrodowej na dachu biurowca EQ2 Grupa Waryński w Warszawie. Stworzony ogród wraz z hotelami dla murarki ogrodowej z czasem umożliwi uzupełnienie potencjału owadów w innych niszach i niewątpliwie wpłynie na wzrost różnorodności biologicznej miasta. Zachęcamy do obejrzenia filmu promującego to przedsięwzięcie.