Współpraca naukowców z Wydziału Biologii Środowiskowej z Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową

Z przyjemnością informujemy, że Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa podpisała porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w ramach którego pod nadzorem merytorycznym dr Marka Nieoczyma z Wydziału Biologii Środowiskowej (Katedra Zoologii i Ekologii Zwierząt) zostały podjęte prace nad budową, pozyskaniem i rozmieszczeniem skrzynek lęgowych dla ptaków występujących na osiedlach Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wczesną wiosną budki lęgowe typu A1, A i B wykonane przez pracowników poszczególnych Administracji Osiedli w ilości 300 sztuk zostały powieszone na drzewach przy wykorzystaniu nowo zakupionego przez Spółdzielnię podnośnika koszowego.

Budki przeznaczone są dla występujących tutaj sikor, mazurków, wróbli, muchołówek, pleszek, kowalików i szpaków. W maju w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego O-38 pt. „Stop komarom. Witajcie jerzyki!” powieszono 140 budek dla jerzyków na wysokich budynkach przy ulicach: B. Chrobrego 2 i 20 (os. Piastowskie), T. Zana 13 (os. Z. Krasińskiego), T. Zana 8 (os. J. Słowackiego), Pana Balcera 1 (os. M. Konopnickiej) oraz K. Wallenroda 2B (os. A. Mickiewicza).

 

Współpraca pomiędzy Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową i Wydziałem Biologii Środowiskowej przyczyni się do ochrony bioróżnorodności ptaków, które znajdują na tym terenie dogodne warunki do bytowania dzięki przestrzeni bogatej w zieleń. Planowana jest dalsza współpraca w zakresie edukacji ornitologicznej, ochrony przyrody i realizacji projektów naukowych.