Warsztaty dla uczniów Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie

W dniu 09.02.2023 w Katedrze Botaniki i Fizjologii Roślin Wydziału Biologii Środowiskowej gościliśmy uczniów II i III klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Garwolinie. Uczniowie wzięli udział w dwóch praktycznych warsztatach zatytułowanych „Kolorowy świat roślin – barwniki roślinne” oraz „Znaczenie zjawisk osmotycznych dla organizmów żywych – od teorii do praktyki”. Warsztaty odbyły się pod kierunkiem pracowników Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin: dr hab. Barbary Hawrylak-Nowak, prof. uczelni; dr hab. Renaty Matraszek-Gawron, prof. uczelni; dr Sławomira Michałka oraz mgr inż. Marii Stasińskiej-Jakubas. Prezentowane doświadczenia wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród młodzieży, która miała również okazję zapoznać się z najnowszą ofertą edukacyjną Wydziału Biologii Środowiskowej.