Sukces reprezentantów Wydziału Biologii Środowiskowej w konkursie „Drive Innovation – Rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju”

Z radością informujemy, że reprezentanci Wydziału Biologii Środowiskowej zdobyli trzecie miejsce w prestiżowym konkursie Drive Innovation, który koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju.

14. marca 2024 r. w Warszawie odbył się finał 2. edycji konkursu „Drive Innovation – rozwiązania dla zrównoważonego rozwoju” zorganizowanego przez firmę BASF. Zespół z Wydziału Biologii Środowiskowej, w skład którego weszli mgr inż. Michał Arciszewski (doktorant w Katedrze Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów) oraz inż. Mateusz Piejak (student I roku studiów II stopnia – kierunek Ochrona środowiska) zaprezentował projekt dotyczący półprecyzyjnego systemu uprawy z zastosowaniem dronów. Innowacyjne podejście dotyczące tworzenia proekologicznych rozwiązań zastało docenione przez jury i nagrodzone miejscem na podium.

Sukces naszych reprezentantów podkreśla istotność tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla zrównoważonego rozwoju, które są kluczowe dla ochrony środowiska. Ich wysiłek stanowi inspirację dla nas wszystkich, aby kontynuować prace nad kreatywnymi, ekologicznymi rozwiązaniami, które będą przyczyniać się do budowy lepszego i bardziej zrównoważonego świata dla przyszłych pokoleń.