Pracownicy Wydział Biologii Środowiskowej jako eksperci w mediach

  1. Pracownicy Wydziału Biologii Środowiskowej często zapraszani są jako eksperci do komentowanie ważnych dla środowiska przyrodniczego zdarzeń. W ostatnim czasie miała miejsce wycinka drzew na ogromną skalę wzdłuż rzeki Bug. Zaistniałą sytuację oceniał Dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej i kierownik Katedry Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów – prof. dr hab. Tomasz Mieczan. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Radia Lublin, stronie Super Tygodnia Chełmskiego i Kroniki Tygodnia.

https://www.supertydzien.pl/artykul/19352,powiat-wlodawski-kogo-czeka-sciecie-za-takie-ciecie-nad-bugiem

 

  1. O kształceniu w zakresie zmian klimatu można z kolei przeczytać w Gazecie Wyborczej – Biznes. Dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej prof. dr hab. Tomasz Mieczan przybliża kształcenie na kierunku Zarządzanie i adaptacja do zmian klimatu oraz kształcenie z zakresu edukacji klimatycznej na innych kierunkach studiów realizowanych na WBŚ (Tytuł artykułu: W Polsce już kształcą specjalistów od globalnej katastrofy).

https://wyborcza.biz/biznes/7,182270,29183105,w-polsce-juz-ucza-specjalistow-od-globalnej-katastrofy.html

 

  1. Z kolei o talasoterapii na antenie TVN (program Dzień Dobry TVN, 8.02.2023, godz. 10.30) wypowiadała się dr Magdalena Toporowska (Katedra Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów). Pani Doktor przybliżyła zalety talasoterapii (terapię z wykorzystaniem morza) oraz omówiła różne zagadnienia z zakresu biokosmetologii, powiązane właśnie z wodą morską. Wizyta w studio była także doskonałą okazją promocji kierunku studiów Biokosmetologia na antenie ogólnopolskiej.