Pracownicy Katedry Zoologii i Ekologii Zwierząt Wydziału Biologii Środowiskowej serdecznie zapraszają na obchody Dnia Ważki, który odbędzie się 25 maja 2023 r. w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie

Jest to stosunkowo nowe święto, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o tych niezwykłych owadach. Razem z pracownikami Katedry Zoologii i Ochrony Przyrody UMSC, członkami Polskiego Towarzystwa Entomologicznego oraz pracownikami Ogrodu Botanicznego pokażemy ważki żyjące w Ogrodzie, jak polują, jak się rozmnażają, gdzie w stawach kryją się ich larwy i jak się je oznacza.

Nasze zaproszenie jest kierowane głównie do grup zorganizowanych (wymagana wcześniejsza rejestracja:  , tel. 81 742 67 01) jak również do osób indywidualnych, zainteresowanych przyrodą, które w tym czasie wybiorą się do Ogrodu i do nas dołączą.

Dzień Ważki w lubelskim Ogrodzie Botanicznym jest również jedną z wielu tegorocznych inicjatyw entomologicznych związanych ze świętowaniem dużego jubileuszu – 100-lecia Polskiego Towarzystwa Entomologicznego.

 

Serdecznie zapraszamy!