O badaniach naukowców z Wydziału Biologii Środowiskowej w filmie z serii Polskie Parki Narodowe

„Polskie Parki Narodowe – Poleski Park Narodowy” to 11-ty odcinek serii dokumentów opowiadających o badaniach naukowych prowadzonych na terenach objętych ochroną obszarową, którą przedstawia TVP Nauka. Na tle niepowtarzalnych krajobrazów terenów podmokłych Polesia, naukowcy w rozmowie z redaktorem Dariuszem Grossem odkrywają tajniki metod swoich prac badawczych i działań na rzecz ochrony bioróżnorodności. W filmie wystąpili m.in. pracownicy Wydziału Biologii Środowiskowej UP w Lublinie. Dr hab. Magdalena Pogorzelec, prof. uczelni przybliżyła temat czynnej ochrony szczególnie zagrożonych gatunków roślin – reliktowych wierzb (Salix lapponum i S. myrtilloides) i mięsożernej aldrowandy pęcherzykowatej (Aldrovanda vesiculosa),  natomiast dr hab. Grzegorz Grzywaczewski, prof. uczelni przybliżył tematykę biologii, ekologii i metod monitoringu jednego z najciekawszych gatunków awifauny Poleskiego Parku Narodowego – wodniczki (Acrocephalus paludicola).

Więcej na VOD: