NOC BIOLOGÓW

Miło nam poinformować, że 13.01.2023 Wydział Biologii Środowiskowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie po raz pierwszy partycypował w ogólnopolskim projekcie Noc Biologów. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: Woda – źródło życia – teraźniejszość i przyszłość.

Przy zaangażowaniu wszystkich Pracowników Katedry Zoologii i Ekologii Zwierząt, Doktorantki oraz  członków SKN Zoologów, zainteresowani wydarzeniem, zarówno dzieci jak i dorośli, uczestniczyli w stacjonarnych warsztatach zoologicznych pt.: Co w wodzie “piszczy”? Wodny świat bezkręgowców, oraz: Wodny świat kręgowców. Pokazy preparatów z okazami kręgowców. Spotkanie było okazją do międzypokoleniowej integracji miłośników  przyrody. Ponadto Przedstawicielka Katedry była współautorem i współorganizatorem wystawy pt: Piękne i niezwykłe: obrazy z życia ważek.

 

Relacja fotograficzna w radio Lublin pod linkiem:  https://radio.lublin.pl/2023/01/noc-biologow-na-wydziale-biologii-srodowiskowej-uniwersytetu-przyrodniczego-w-lublinie/

 

Zapraszamy w przyszłym roku.