Możliwość publikacji w International Journal of Environmental Research and Public Health

Miło nam poinformować, że dr hab. Magdalena Pogorzelec, prof. uczelni (Katedra Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów, Wydział Biologii Środowiskowej) i dr inż. Marzena Parzymies (Zakład Roślin Ozdobnych i Dendrologii, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu) zostały zaproszone do współpracy jako redaktorki gościnne wydania specjalnego pt. „Environmental Influences on Endangered Species” w czasopiśmie International Journal of Environmental Research and Public Health.

Aktualny IF czasopisma wynosi 4,614, 140 pkt MEiN, dyscypliny naukowe: rolnictwo i ogrodnictwo, technologia żywności i żywienia, weterynaria, nauki o zdrowiu, nauki biologiczne.

Koszt publikacji wynosi 2000 CHF.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych pracowników Uczelni do publikowania prac naukowych, których problematyka związana jest m.in. z wpływem globalnych i lokalnych zmian klimatycznych, degradacji, fragmentacji, zanieczyszczenia i przekształcenia siedlisk na zagrożone gatunki roślin i zwierząt, ale również z wykorzystaniem uprawy i hodowli ex situ jako narzędzi do badania i zrozumienia wpływu warunków środowiskowych na zagrożone gatunki oraz z badaniem zdolności adaptacyjnych organizmów do zmieniających się warunków siedliskowych zarówno w stanowiskach naturalnych jak i zastępczych.
Pierwsze 10 artykułów może otrzymać 20% zniżkę.
Prace należy nadsyłać do 11 marca 2023 r.

Link do wydania specjalnego:

Słowa kluczowe: habitat conditions, environmental threats, climate changes, degradation, species conservation, species translocations, biodiversity conservation, conservation biology, adaptations, population-based studies, molecular ecology