23 maja w Katedrze Warzywnictwa i Zielarstwa Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu UP w Lublinie, tematem Hirudoterapia i bańki lekarskie zainicjowano cykl warsztatów z diagnostyki i terapii naturalnych. Warsztaty poprowadziła pani Magdalena Nowacka zielarz-fitoterapeuta, w ramach współpracy z Radą Programową kierunku zielarstwo i fitoprodukty. W spotkaniu uczestniczyli studenci kierunku zielarstwo i fitoprodukty i biokosmetologia, pracownicy UP, a także inne osoby zainteresowane tą tematyką. Uczestnicy mogli zapoznać się z historią i specyfiką bańkoterapii i hirudoterapii, a także praktycznym sposobem ich stosowania.

Warsztaty, służące poszerzeniu wiedzy z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa oraz popularyzacji tej tematyki, zorganizowała dr hab. Agnieszka Najda, prof. uczelni, przewodnicząca Rady Programowej kierunku zielarstwo i fitoprodukty, we współpracy z prof. Renatą Nurzyńską-Wierdak, kierownikiem Katedry Warzywnictwa i Zielarstwa.