Studenckie Koło Naukowe Entomologów „Dorcus”

Siedzibą Studenckiego Koła Naukowego jest

KATEDRA OCHRONY ROSLIN,
ZAKŁAD ENTOMOLOGII

Opiekun koła:
dr hab. Edyta Górska-Drabik,prof. uczelni

Główne cele SKN:

a) pogłębianie wiedzy z entomologii,
b) popularyzowanie wiedzy dotyczącej świata owadów,
c) promowanie owadów wśród dzieci i młodzieży,
d) badanie bioróżnorodności różnych ekosystemów, głównie leśnego.

Wydarzenia:
  • „Stan poznania fauny pszczół w Polsce” Wójcicki K., Górska-Drabik E., V Międzynarodowe Sympozjum Studenckich Kół Naukowych – „Środowisko – Roślina – Zwierzę – Produkt”, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (18 kwietnia 2024)
  • „Ocena stanu populacji i siedliska jelonka rogacza (Lucanus cervus L.)          w leśnictwie Trzeszczany” Grzesiak K., Górska-Drabik E. (referat), IV Międzynarodowe Sympozjum Studenckich Kół Naukowych – „Środowisko – Roślina – Zwierzę – Produkt”, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (20 kwietnia 2023) książka streszczeń s.10; ISBN 978-83-7259-387-0 on-line
  • Projekt „ChrząszczomaniaGrzesiak K., Sobowicz J., Wołosowicz P., Osipiuk K.- XVIII Lubelski Festiwal Nauki (wrzesień 2022).
  • XIII edycja Święto Mazurskiej Dłubanki– Grzesiak K.- udział w warsztatach ekologiczno-kulturalne organizowane przez Nadleśnictwo  Spychowo (sierpień 2022).