Relacja z konferencji studentów WOiAK 28.11.2023

Dnia 28 listopada 2023r. odbyła się konferencja zorganizowana przez Kolegium Dziekańskie WOiAK i Rady Programowe kierunków sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne oraz architektura krajobrazu. Zaproszeni studenci kierunków sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne oraz architektura krajobrazu mieli możliwość spotkania się z pracownikami Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, członkami Rad Programowych oraz Interesariuszami zewnętrznymi w celu doskonalenia programu kształcenia na w/w kierunkach. Studenci mogli również poznać specyfikę i możliwe drogi rozwoju zawodowego po ukończeniu studiów na wybranych przez siebie kierunkach.

Otwarcie konferencji i przywitanie uczestników nastąpiło o godzinie 9:00 przez Dziekana Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, dr hab. Katarzynę Dzidę, prof. uczelni. Pierwsza część spotkania obejmowała wystąpienie Przewodniczącej Rady Programowej sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne, prof. dr hab. Marzenę Błażewicz-Woźniak oraz wystąpienia Interesariuszy zewnętrznych kierunku sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne. Kolejnym punktem programu było wystąpienie Przewodniczącej Rady Programowej architektury krajobrazu dr hab. Małgorzaty Mileckiej, prof. uczelni, z następstwem wystąpień Interesariuszy zewnętrznych kierunku architektura krajobrazu. Ostatnim punktem seminarium były wystąpienia przedstawicieli Studenckich Kół Naukowych.