Poznaj kierunki studiów na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

Badania naukowe na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu dotyczą ogrodnictwa, głównie na potrzeby rozwoju wiedzy z tej dziedziny na Lubelszczyźnie, sadownictwa, ochrony roślin, ekologii i hydrobiologii, florystyki oraz architektury krajobrazu.

Wydział oferuje studia na kierunkach:

Nowym kierunkiem w ofercie Wydziału od roku akademickiego 2020/21 jest Enologia i Cydrownictwo — kierunek unikatowy w skali kraju. Kierunek został stworzony w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy dla specjalistów w zakresie uprawy winogron i pozostałych gatunków sadowniczych oraz produkcji wina, cydru i innych alkoholi owocowych. Wytwarzanie produktów wysokiej jakości oraz stworzenie rozpoznawalnej marki — w oparciu o produkt przetworzony, a nie surowiec — stanowi innowacyjną formę rozwoju dla sektora sadowniczego.

 

 

Ogrodnictwo to kierunek kształcący specjalistów z zakresu uprawy roślin sadowniczych, warzywnych, przyprawowych i ozdobnych: hodowli, nasiennictwa i szkółkarstwa a także kształtowania, urządzania i pielęgnacji terenów zieleni. Program kształcenia obejmuje zagadnienia dotyczące nowoczesnych, proekologicznych metod uprawy i ochrony roślin, kształtowania krajobrazu oraz zagadnienia związane z marketingiem i zarządzaniem w ogrodnictwie.

 

Bazę doświadczalną Wydziału stanowi Gospodarstwo Doświadczalne Felin, gdzie znajdują się szklarnie, tunele, sad i pola doświadczalne.

 
Na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury i Krajobrazu studenci mogą realizować swoje pasje i zainteresowania w kołach naukowych:

  • Studenckie Koło Naukowe Ogrodników
  • Studenckie Koło Naukowe Biologów
  • Studenckie Koło Naukowe Sztuki
  • Studenckie Koło Naukowe Architektury Krajobrazu
  • Studenckie Koło Naukowe Ochrony Roślin "SKOR"
  • Studenckie Koło Naukowe Roślinnych Kultur Tkankowych
  • Międzywydziałowe Koło Naukowe "Planta Medica"
  • Międzywydziałowe SKN Zarządzania Jakością

 

 

Montaż: Maciej Niedziółka / DKiWA