Żywienie a Erasmus

Wyjazd na Erasmusa to oczywista okazja do próbowania lokalnych przysmaków, kuchni dostosowanej do turysty i nieodkrytych miejsc zarezerwowanych dla lokalnej społeczności.


Studenci Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii mają również możliwość wykorzystania mobilności do nauki i odkrywania nowych technologii, idei czy filozofii związanych z przetwórstwem żywności.


Regularnie do Lublina przyjeżdżają studenci zza granicy, którzy studiują Dietetykę, Przetwórstwo Żywności czy Nauki o Żywieniu, dlatego warto wymieniać się doświadczeniami i czerpać wiedzę z zagranicy. Bazą na wyjazd na studia mogą być Uniwersytety:

KOD ERASMUS’a Uczelnia 
E SEVILLA03 PABLO de OLAVIDE University

TR ISTANBU11 BILGI University

G VOLOS01 University of Thessaly

P AVEIRO01 Universidade de Aveiro

TR ISTAMBU05 MARMARA University

TR ISTANBU15 Halic University 

HR OSIJEK01 University of Osijek

TR ISTANBU42 Gedik University  

TR ISTANBU32 Gelissim University 


Dla osób, które za bardzo zżyły się z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie i nie wyobrażają sobie spędzenia semestru lub dwóch na innej uczelni, warto rozważyć wyjazd na praktyki. Całe wakacje spędzone gdzieś w Europie (słoneczne południe lub orzeźwiające fiordy północy) i to z dala od jakiejkolwiek uczelni! W ramach swojego toku studiów możecie korzystać z ofert płatnych praktyk/staży w Hotelach, Restauracjach, Poradniach Dietetycznych czy Przedsiębiorstwach. Korzyści płyną podwójnie!