Zwiększenie stypendium od 01.03.2023 r.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie dołącza do grona jednostek samodzielnie podnoszących stypendia doktoranckie.

JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, podniósł wysokość stypendium dla doktorantów kształcących się w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Decyzja ta jest wynikiem świetnej współpracy Władz Rektorskich z Władzami Szkoły Doktorskiej oraz Samorządem Doktorantów.

W zależności od roku kształcenia, aktualna wysokość stypendium wynosi:

Rok kształcenia Obecna stawka stypendium (PLN brutto) Kwota zwiększenia stypendium (PLN brutto) Stawka stypendium (PLN brutto) od 1.03.2023 r.
I rok 2678 200 2878
II rok 2678 350 3028
III rok 4110 300 4410
IV rok 4110 340 4450

Dodatkowo doktoranci Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, realizujący kształcenie na drugim, trzecim i czwartym roku mogą ubiegać się o zwiększenie stypendium doktoranckiego. Zwiększenie stypendium doktoranckiego przyznaje Rektor po zaopiniowaniu wniosku złożonego przez doktoranta Szkoły Doktorskiej przez Komisję ds. zwiększenia stypendium doktoranckiego. Aktualnie kwota zwiększenia wynosi 800 zł  brutto i jest przyznawana na cały rok akademicki.