Zostań Study Buddy

Biuro Erasmus+ Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie poszukuje studentów, którzy chcieliby zostać opiekunami studenta Erasmusa+ (STUDY BUDDY), by pomóc swoim zagranicznym kolegom przyjeżdzającym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na semestr lub rok studiów w ramach programu Erasmus+.

Opiekunem może zostać każdy student Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie chcący nawiązać nowe znajomości, posługujący się językiem angielskim lub innym językiem obcym w stopniu komunikatywnym i dysponujący odrobiną wolnego czasu.

W semestrze zimowym będziemy gościć ponad 30 studentów z Turcji, Hiszpanii, Francji i Grecji.

Study Buddy z reguły:

• przed przyjazdem:

nawiązuje kontakt mailowy ze studentem w celu ustalenia szczegółów jego przyjazdu , odpowiada na ewentualne podstawowe pytania studenta dotyczące klimatu, kosztów wyżywienia oraz samego życia studenckiego w Lublinie, jednym słowem uspokaja ich drżące serca.

• po przyjeździe:

odbiera studenta z dworca i pomaga przy zakwaterowaniu w akademiku, pomaga w załatwianiu formalności na wydziale macierzystym (np. w dziekanacie); zapoznaje studenta z obiektami uczelni (biblioteka, centrum sportowe, etc.) i z miastem; w miarę możliwości wprowadza w życie studenckie, pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów (komunikacja miejska, przychodnia medyczna, sprawy bankowe, co warto zobaczyć etc.)

Co zyskuje Study Buddy?

• dodatkowe punkty w procesie kwalifikacji na wyjazd w ramach programu Erasmus+
  • zaświadczenie o pełnieniu roli opiekuna
  • udział w imprezach organizowanych dla studentów Erasmus+
  • doskonalenie swojego warsztatu językowego
  • poszerzenie siatki rzeczywistych znajomych o studentów zagranicznych
  • poznanie i posmakowanie innych kultur

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Osoby zainteresowane, z uzupełnionym komputerowo formularzem zgłoszeniowym, mogą zgłosić się do Biura Zespołu Erasmus+ pokój 309, III piętro, budynek Biblioteki Głównej UP.