Zmarł prof. dr hab. Zdzisław Targoński, dr h.c. multi.
Rektor w kadencjach 2002-2008

***

Społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z głębokim żalem i smutkiem przyjęła informację o śmierci prof. dr. hab. Zdzisława Targońskiego, dr h.c multi.

Profesor Zdzisław Targoński, technolog żywności specjalizujący się w biotechnologii żywności, Rektor Akademii Rolniczej, a następnie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w latach (2002–2005) i (2005–2008), zmarł 24 września 2024 r.

Profesor Z.Targoński

Prof. dr hab Zdzisław Targoński – mentor wielu pokoleń – był m.in rektorem Akademii Rolniczej,
a następnie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Zainicjował powstanie Wydziału Nauk o Żywności oraz aktywnie uczestniczył w działaniach rozwojowych Uniwersytetu.

Walnie przyczynił się do budowy i wyposażenia obiektów, takich jak budynek naukowo-dydaktyczny dla Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, Centrum Sportowo-Rekreacyjne, Wiwarium dla Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, a także do wyposażenia w najnowszą aparaturę naukowo-badawczą Centralnego Laboratorium Aparaturowego oraz do budowy Centrum Innowacyjnego Nowych Technik
i Technologii w Inżynierii Rolniczej.

Od 2007 r. pełnił funkcję prezesa Akademickiego Związku Sportowego Województwa Lubelskiego.

Profesor Zdzisław Targoński był wielokrotnie odznaczany za swoją działalność (m.in: Złotą Odznaką PTTŻ
i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski).

Cześć Jego Pamięci

czarna wstążka żałobna

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 27 września
o godz. 12.00 na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie.

Biogram - prof. dr hab. Zdzisław Targoński