Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie reprezentuje Polskę w dwóch Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych w Bułgarii: International Folk Festival “Folk Fest Bansko” oraz XXVII International Folk Festival – Plovdiv 2023.

Zespół Jawor reprezentuje Polskę na scenie w BułgariiPierwszy festiwal odbył się 21 i 22 lipca br. w Centrum Bansko i zainteresował tysiące miłośników pieśni i tańców ludowych podczas fiesty „Folk Fest Bansko”. Festiwal zgromadził koneserów folkloru z Bułgarii oraz zagranicy. Mieszkańcy i goście Bansko mieli okazję zobaczyć występy autentycznego i przetworzonego folkloru. Muzyka i tańce ludowe na żywo przeniosły widzów i uczestników w świat tradycji – polskich i rodzimych grup z różnych regionów Bułgarii.

Para reprezentująca zespół Jawor razem z prorektorem ds rozwoju uczelni prof. Waśko oraz H. Herbowskim na zdjęciu z MeremW tegorocznej edycji festiwalu, XXVII International Folk Festival – Plovdiv 2023,  Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” obok innych grup z całego świata będzie mógł zaprezentować niematerialne dziedzictwo narodowe w formie polskich tańców ludowych i narodowych m.in.  na scenie przepięknego Starożytnego Teatru w Plodviv.

W wydarzeniach uczestniczy wspólnie z Zespołem – Prorektor ds. Rozwoju Uczelni prof. dr hab. Adam Waśko.

Zdj. Tomasz Chmurski
Zespół Pieśni i Tańca „Jawor”