Zdrowotne wakacje z ziołami w Krainie Rumianku to wydarzenie objęte patronatem Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Celem inicjatywy jest powrót do natury poprzez wykorzystanie ziół w kosmetyce, kuchni i medycynie ludowej.

W programie:
Maceraty, hydrolaty, mleczka, kremy do ciała, toniki ziołowe, szampony w kostce, kule musujące i sole ziołowe do kąpieli, naturalne mydła z tłuszczów roślinnych, ziołowe herbatki fermentowane, octy ziołowo-owocowe, kiszonki, wędzonki, nalewki lecznicze, potrawy z dzikiej kuchni, kompozycje kwiatowo-ziołowe, oleje tłoczone na zimno – pokaz i degustacja, apiterapia, czyli zastosowanie produktów pszczelich w kosmetyce oraz apteczce domowej i wiele innych.

Warsztaty poprowadzą Wykładowcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Łodzi oraz przedstawiciel Zakonu Bonifratrów.

Podczas trwania warsztatów będzie czynne Wiejskie SPA,  a Święto Krainy Rumianku zwieńczy potańcówka w stodole przy Kapeli „Drewutnia”.

Kiedy?
Warsztaty 16-20.08.2022 r.
Święto Krainy Rumianku – 20.08.2022 r.

Gdzie?
Kraina Rumianku, Hołowno 66,