W dniach 17.11.2021-17.12.2021 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie jest organizowana zbiórka książek dla dzieci i młodzieży z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

Okres pandemii odcisnął ślad zarówno na podopiecznych jak i na księgozbiorze przyszpitalnej Biblioteki. Znaczna cześć książek opuściła szpital wraz z małymi pacjentami. W tym trudnym czasie chcielibyśmy wspomóc ich działalność poprzez zbiórkę lektur szkolnych i bajek. Nie koniecznie nowych, ale w dobrym stanie. Dzięki zaangażowaniu naszych studentów i pracowników możliwe będzie przekazanie dzieciom książek jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Książki  można przynosić do skrzyń wystawionych obok Wypożyczalni w godzinach pracy Biblioteki Głównej (pon-pt 8-17, sob 9-14).