Zbiórka dla powodzian

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie włączył się w regionalną akcję zbiórki materiałów pierwszej potrzeby dla ofiar powodzi. W dniach 18-20 września prowadziliśmy zbiórkę w siedmiu punktach naszego Uniwersytetu.

Woda wdarła się nie tylko do prywatnych domów, ale również placówek publicznych, jak domy dziecka, których mieszkańcy także otrzymają niezbędną pomoc i środki ze zbiórki.

Dla powodzian zbieraliśmy między innymi wodę pitną, suchy prowiant, produkty żywnościowe dla dzieci, karmę dla zwierząt, narzędzia czy pościel.

Zebrane produkty zostały przekazane do Gmachu Telewizji Lublin przy ul. Raabego 2 w Lublinie. Z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie akcję koordynował mgr Andrzej Kędziera.

Zachęcamy do dalszej pomocy poszkodowanym. Wszystkim darczyńcom dziękujemy w imieniu osób, które otrzymają pomoc.

Materiał dotyczący pomocy dla powodzian w tvp 3