Zapraszamy do „Strefy Animaloterapii”

Studenci kierunku Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia oraz Animaloterapia UP Lublin wraz z pracownikami Zakładu Animaloterapii i Psychologii Zwierząt serdecznie zapraszają na zajęcia z udziałem zwierząt do „Strefy Animaloterapii” mieszczącej się na terenie GD Felin – ul. Doświadczalna 50.

troje studentów stoi na trawiastej ziemi razem z dwoma krowami

Podczas zajęć można zdobyć wiedzę na temat codziennej opieki oraz zachowania zwierząt takich jak: konie, krowy, owce, kozy, psy a nawet kawie domowe. Zajęcia opierają się na bezpośrednim kontakcie ze zwierzęciem, po uprzednim zapoznaniu się z zasadami przebywania wśród zwierząt, ze specyfiką gatunku oraz bliższym poznaniu naszych czworonożnych podopiecznych – ich ulubionych czynności i przysmaków, codziennych zwyczajów, tego co sprawia im radość i tego czego nie lubią.

studenci stoją obok kóz studentki siedzą na podłodze, na kolanach trzymają i głaskają kawie domowe

Zajęcia odbywają się w otoczeniu pięknego, starego sadu, z dala od gwaru miasta. Zapraszamy wszystkich chętnych do przebywania ze zwierzętami i przyrodą, a w szczególności osoby, których celem jest rozwój w sferze fizycznej, poznawczej, czy emocjonalno- społecznej. Zapraszamy osoby, które chciałyby odpocząć emocjonalnie, korzystając z terapeutycznego kontaktu z przyrodą i zwierzętami.

zbliżenie na krowi pysk; obok krowy stoi studentka

Zajęcia są przygotowywane i prowadzone przez zespół specjalistów z zakresu zoopsychologii, pedagogiki specjalnej i leczniczej, terapeutów zajęciowych oraz studentów, odbywają się w formie cyklu spotkań i mają wymiar edukacyjno- terapeutyczny.

zbliżenie na krowi pysk; obok krowy stoi studentka